Hiç Ham Hayıt Çiçeği Balı – 300 g

 350,00 KDV dahil

HİÇ “ORMAN ÇİÇEKLERİ SÜZME BALI” Urla’da bulunan Hiç Zeytin Ormanı`nın el değmemiş doğal bitki örtüsü içerisinde yaşayan arılarımız, mısır şurubu veya yapay şeker gibi hiçbir zararlı takviye almadan, yıl boyunca sadece orman çiçekleri ve bölgeye hakim `hayıt çiçeği` ile beslenir.

Kavanozu 40`c su içerisinde yavaşca yumuşatıp güvenle tüketebilirsiniz.

Stokta yok

Stok kodu: HB001 Kategoriler: ,

HİÇ “ORMAN ÇİÇEKLERİ SÜZME BALI” Urla’da bulunan Hiç Zeytin Ormanı`nın el değmemiş doğal bitki örtüsü içerisinde yaşayan arılarımız, mısır şurubu veya yapay şeker gibi hiçbir zararlı takviye almadan, yıl boyunca sadece orman çiçekleri ve bölgeye hakim `hayıt çiçeği` ile beslenir.Balımız hiçbir ısıl ve kimyasal işlem görmeden şişelenir Ormanımızda hakim `hayıt` bitkisi`nin çiçeklerinin zengin aromasına sahip bu bal şekerlenirse; bu onun tüm besin değerlerini koruyan canlı bir organizma olduğunun ispatıdır.

Kavanozu 40`c su içerisinde yavaşca yumuşatıp güvenle tüketebilirsiniz.1 yaşından küçük bebeklere bal yedirilmemelidir.

– HAYIT BALININ FAYDALARI NEDİR?

Ege Bitki Örtüsüne özgü Hayıt Bitkisinin Haziran ve Temmuz aylarında mor ve beyaz açan çiçeklerinden elde edilen bu bal, ilk olarak hasat edildiği zaman, berrak ve hafif kırmızı renktedir. Zaman geçtikçe koyu bir renge bürünür ve ortalama 6 ay sonra da siyaha yakın bir renk alır. Bal, kansere karşı doğal bir koruyucudur. Bu bilinen bir gerçektir. Lakin söz konusu Hayıt Balı olunca, bu koruyuculuk biraz daha artmaktadır: Hayıt balı koyu renkli anti kanserojen bir baldır, düzenli tüketildiğinde menapoz döneminin rahat atlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Ateş düşürücü, ağrı dindirici, hormon dengeleyici bir bitki olarak bilinmektedir Hayıt bitkisi, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır. Hayıt bitkisi, erkeklerde, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılabilmektedir. Anne sütünün belirgin derecede artmasında etkendir. Hayıt balı ile vücudunuzun ihtiyacı olan şeyleri takviye edersiniz fazlalıkları atarsınız, hormonlarınızı dengeye kavuşturursunuz.

– BAL ALIRKEN SORMANIZ GEREK 4 TEMEL SORU:

– Arılar sadece doğal bitki örtüsüyle mi beslendi, yoksa yapay şeker takviyesi mi aldı?

Yapay şeker şurupları ile beslenen arıların balında doğanın mucizesini aramak hata olur.

– Bal ısıl işlem ( partorizasyon) gördü mü?

Isıl işlem balın tüm besin değerlerinin yok olmasına neden olmaktadır. Pastörizasyon olan bal şekerlenmez.

– Filtrasyon, dinlendirme ve el süzmesi yöntemiyle mi yoksa mekanik mi gerçekleşti?

Elle filtrasyon yönteminde balın içerisinde polen, propolis gibi kalıntılar bulunur ki bunlar balın besin değerini ciddi oranda güçlendirir.

– Bal şekerleniyor mu?

Balın şekerlenmesi onun canlı ve doğal bir organizma olduğunun kanıtıdır.

  • Hiçbir renklendirici ve koyucu içermez.
  • Tüm ürünlerimiz Urla Bademler Köyü’nde bulunan firmamıza ait Organik Sertifikalı tesisimizde tarafımızdan hazırlanmaktadır.
  • Üretim Tesisimiz; ISO 9001 – 22000 – 10002 – FDA – USDA – EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip Urla Yarımadası’nın örnek bir işletmesidir.
preloader