-10%

Zeytinyağı Fırsat Seti

Orijinal fiyat: ₺ 1.600,00.Şu andaki fiyat: ₺ 1.445,00. KDV dahil

Urla`nın deniz rüzgârı alan yamaçlarında bulunan Organik Tarım Uygulamaları Sertifikalı zeytinlerimizden özel olarak geç hasat edilen, yere düşmesine izin verilmeden hemen sıkılan çok özel natürel sızma zeytinyağıdır.

Set içerisinde gönderilecek olan ürünler:

– İki adet 2 litre (4kg) Hiç Natürel Sızma Zeytinyağı

– İki adet Hiç Zeytinyağı Sabunu

Stokta yok

Stok kodu: KT02-1 Kategoriler: ,
Açıklama

Urla`nın deniz rüzgârı alan yamaçlarında bulunan Organik Tarım Uygulamaları Sertifikalı zeytinlerimizden özel olarak geç hasat edilen, yere düşmesine izin verilmeden hemen sıkılan çok özel natürel sızma zeytinyağıdır.

Üretiminde hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanılmamış, modern yöntemle, soğuk sıkım işlenmiştir.

Serbest yağ asidi, (Oleik asit cinsinden) en çok 0.8`dir. Kusursuz nefasette olan Hiç Natürel Sızma Zeytinyağı çiğ ve sıcak kullanımlarınız için idealdir.

Hasat Dönemi: 2021 – 2022

Hasat yeri: Urla, Bademler Köyü, Hiç Zeytin Ormanı. 2400 dönüm alan içerisinde 60.000 zeytin ağacını barındıran, Urla Yarımadası’nın en büyük ve tek Organik Sertifikalı zeytinliğidir.

Hasat Yöntemi: Zeytin Ormanı %30-40 eğimlerde bakir doğaya sahip hasat şartları çok zor olan bir alan. Alanımız, modern hasat makineleri için elverişli olmadığından zeytinlerimizi %90 elle hasat etmekteyiz.

Zeytin Cinsi: Ayvalık Zeytin cinsi

Üretim Tesisimiz:

Urla Bademler Köyü’nde bulunan Amerika/ USDA Organic, Avrupa/ EU Organic ve  TÜRKİYE ORGANİK SERTİFİKALI kendi üretim tesisimizde İtalyan marka son teknoloji makinelerde zeytinlerimizi tam olgunlaşmadan erken hasat ederek, aynı gün içerisinde soğuk sıkım işliyoruz. Aynı gün zeytinyağına dönüşen mahsulümüzü filtreledikten sonra 12 ay boyunca sabit 16 C ° iklimlendirilen modern depomuzda krom nikel tanklarda hava ile irtibatı kesili olarak güvenle saklıyoruz.

Tesisimiz: ISO 9001 – 22000 – 10002 – FDA – USDA – EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip bölgemizin örnek bir işletmesidir.

Yüksek Kalite Zeytinyağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Anti- enflamatuar, antimkrobiyel, antioksidan, hücre yenileyici, yaşlanma karşıtı.

Hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kanser gibi hastalıklar üzerinde potansiyel yararlı etki

Alzheimer ve bunama gibi yaşlanmaya bağlı oluşan hastalıklar üzerine koruyucu etki

Sinir sistemini koruyucu

Kolesterol ve kan basıncını düşürme

Kullanım Önerilerimiz:

Tüm bu etkilerden faydalanmak için en iyi kalite zeytinyağını çiğ tüketmeliyiz. Yani: ılık yemeklerin üzerine veya salata ve kahvaltılarda. Ancak bu şekilde tüm besin ve sağlık değerlerini bir lezzet şöleni gibi sunar size zeytinyağı.

Ürün Saklama Koşulları:

Hava, ışık ve ısıdan koruyunuz. Serin ve kuru yerde, ağzı sıkıca kapalı olarak saklayınız. Buzdolabında saklamak yağ asidi kompozisyonlarına zarar vereceğinden tavsiye edilmez. Ürün raf ömrü hasat tarihinden itibaren 2 yıldır.

preloader