ORGANİK ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI – 65 g

 70,00 KDV dahil

*İçindekiler: Organik Zeytin Yaprağı (Olea Europea)
Zeytin yaprakları çayı hafif rengi ve narin aromasıyla lezzetli ve ferahlatıcıdır. Yavaş demleme yöntemi ile hazırlanmış zeytin yaprağı çayının tadı canlandırıcıdır. Sıcak veya buzlu olarak tüketebilirsiniz. Zeytin yaprağı; yeşil çaydan daha fazla Antioksidan ve C vitamini içermektedir.

Hiç Avantajlar
Kategoriler: , ,
Urla’da 60 bin zeytin ağacına ev sahipliği yapan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasından özenle elle hasat ettiğimiz; Zeytin Yaprağı Çayı; Akdeniz’de hastalıkları tedavi etmek için kullanılan en yaygın geleneksel bitki çaylarından biridir. İçerdiği yüksek antioksidanlar sebebiyle; yüzyıllardır soğuk algınlığı, sıtma ve tropikal hastalıklar gibi rahatsızlıkların tedavisine destek amaçlı kullanılmıştır. Araştırmalar, zeytin yaprağının bileşenlerinin en belirgini olan oleuropeinin sağlık üzerinde yararlı etkileri olabileceğini gösteriyor.
Hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet ve hiperlipidemi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılıyor.
Zeytin yaprağı; yeşil çaydan daha fazla Antioksidan ve C vitamini içermektedir!
Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir ekosisteminden “Doğadan Toplama” yöntemiyle mevsiminde özenle elle topladığımız aromatik ve tıbbi bitkilerden
doğal kurutma yöntemiyle derlediğimiz çayımızı içerken her yudumda Urla’nın doğasını içinize çekeceksiniz.
*İçindekiler: Organik Zeytin Yaprağı (Olea Europea)
NASIL TÜKETMELİ?
Zeytin yaprakları çayı hafif rengi ve narin aromasıyla lezzetli ve ferahlatıcıdır. Yavaş demleme yöntemi ile hazırlanmış zeytin yaprağı çayının tadı canlandırıcıdır. Sıcak veya buzlu olarak tüketebilirsiniz. Zeytin yaprağı çayı, sıfır kafein içerir ve bu özelliğiyle yeşil veya siyah çayın yerini alır. Yaprakları kaynatmak yerine en fazla 80 °c suda yavaşça demleyin. Yüksek ısı, aktif bileşenlerini yok eder. Daha fazla fayda sağlamak için daha uzun süre demleyebilirsiniz. Limon,
bal veya zencefil ile de tatlandırmanızı tavsiye ederiz.
  • Hiçbir renklendirici ve koruyucu içermez.
  • Tüm ürünlerimiz Urla Bademler Köyü’nde bulunan firmamıza ait Organik Sertifikalı tesisimizde tarafımızdan üret,lmektedir.
  • Üretim Tesisimiz; ISO 9001 – 22000 – 10002 – FDA – USDA – EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip Urla Yarımadası’nın örnek bir işletmesidir.
preloader