Organik Hayıt Otu Çayı – 100 g

 125,00 KDV dahil

Ormanı İç Serisinden; Hayıt Otu Çay

İçindekiler: Organik Hayıt Otu (Vitex Agnus-Castus) (%95), Organik Nane (%5)
Alternatif tıpta hayıt otu sıklıkla sivilce, migren, ağır adet dönemlerinin tedavisine destek amaçlı kullanılmaktadır. Bitkiyi kaynatmak yerine 80 °C’de yavaşça demleyin.

Hiç Avantajlar
Stok kodu: 50 Kategoriler: , ,

Ormanı İç Serisinden; Hayıt Otu Çayı

Hayıt Otu, Urla’da 60 zeytin ağacına ev sahipliği yapan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasında kendiliğinden yetişen mine çiçeğigiller familyasından her daim yeşil, çalı yapısında bir bitkidir. Yaz aylarında açan mor, pembe ve beyaz çiçekleriyle doğayı süsler. Hayıt bitkisinin meyvesi olan küçük tohumların çayı kendine has rayihasına ve hormon sistemini dengelemeye yardımcı olma özelliği ile bilinir.
Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir ekosisteminden “Doğadan Toplama” yöntemiyle mevsiminde özenle elle topladığımız aromatik ve  tıbbi bitkilerden doğal kurutma yöntemiyle derlediğimiz çayımızı içerken her yudumda Urla’nın doğasını içinize çekeceksiniz.
İçindekiler: Organik Hayıt Otu (Vitex Agnus-Castus) (%95), Organik Nane (%5)
NASIL TÜKETMELİ?
Hayıt Çayı düzenli içildiğinde, özellikle kadınlarda hormon sistemini dengelemeyi destekler ve adet sancılarını dindirmeye yardımcı olur. Hamilelerde tüketilmesi tavsiye edilmemektedir.
Vitex, kadınlarda adet öncesi stres sendromu, adet öncesi disforik bozukluk ve diğer üreme sağlığı sorunları için geleneksel bir tedavi olarak geçmişten günümüze kullanılmaktadır. Hayıt
otu çayının vücutta hormon sistemini dengelemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca kadınlarda meme gelişimini ve süt üretimini uyaran prolaktin düzeylerini etkilediği
düşünülmektedir. Alternatif tıpta hayıt otu sıklıkla sivilce, migren, ağır adet dönemlerinin tedavisine destek amaçlı kullanılmaktadır. Bitkiyi kaynatmak yerine 80 °C’de yavaşça demleyin.
Yüksek ısı, aktif bileşenlerini yok eder. Daha fazla fayda sağlamak için daha uzun süre demleyebilirsiniz. Limon, bal veya zencefil ile de tatlandırabilirsiniz.
  • Tüm ürünlerimiz, Urla Bademler Köyü’nde bulunan firmamıza ait Organik Sertifikalı tesisimizde tarafımızdan üretilmektedir.
  • Üretim Tesisimiz; ISO 9001 – 22000 – 10002 – FDA – USDA – EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip Urla Yarımadası’nın örnek bir işletmesidir.
preloader