fbpx

Karabaş Lavantası Çayı

 35,00 KDV dahil

İçindekiler: Lavandula Stoechas çiçekleri, Net ağırlık : 50 gr Urla’da bulunan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasında kendiliğinden her bahar çiçek açan bölgeye has yabani lavanta cinsi olan Karabaş Otu yani Lavandula Stoechas çiçeklerini elle topladık.

Doğal kurutma yöntemi ile özenle kuruttuk.

Osmanlı’da kolera tedavisinde kullanılan bu şifalı bitki:

Sedatif – sinirleri yatıştırıcı özelliğiyle de bilinir. Depresyon, anksiyete semptomlarını önler. Kan dolaşımını hızlandırır. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde etkindir.

Kaynamış su dolu bir çay fincanına 3-4 adet çiçek atıp karıştırın. En fazla 3 dk demledikten sonra çiçekleri çıkartarak içebilirisiniz.

Stokta yok

Stok kodu: KARABAŞÇAYI Kategoriler: ,

Urla’da bulunan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasında kendiliğinden her bahar çiçek açan bölgeye has yabani lavanta cinsi olan Karabaş Otu yani Lavandula Stoechas çiçeklerini elle topladık.

Doğal kurutma yöntemi ile özenle kuruttuk. Osmanlı’da kolera tedavisinde kullanılan bu şifalı bitki sedatif – sinirleri yatıştırıcı özelliğiyle de bilinir. Depresyon, anksiyete semptomlarını önler. Kan dolaşımını hızlandırır. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde etkindir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Karabaş Lavantası Çayı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.