Organik Karabaş Lavantası Çayı – 60 g

 70,00 KDV dahil

Urla’da bulunan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasında kendiliğinden her bahar çiçek açan bölgeye has yabani lavanta cinsi olan Karabaş Otu yani Lavandula Stoechas çiçeklerini elle topladık.

İçindekiler: Lavandula Stoechas çiçekleri,

Doğal kurutma yöntemi ile özenle kuruttuk.


Hiç Avantajlar
Stok kodu: KARABAŞÇAYI Kategoriler: ,
Açıklama

Ormanı İç Serisinden Karabaş Çayı!

Karabaş Lavantaları; Urla’da bulunan 60.000 zeytinağacına ev sahipliği yapan Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın doğasında kendiliğinden yetişen ballıbabagiller familyasından her daim yeşil, çalı yapısında bitkidir.

Mayıs ve Haziran aylarında, kendine has iri mor yapraklı çiçeklerin ve güzel kokusu ile Organik Hiç Zeytin Ormanı’nın bakir doğasında kendiliğinden her bahar çiçek açan bölgeye has yabani lavanta cinsi olan Karabaş Otu yani Lavandula Stoechas çiçeklerini elle topladık.

İçindekiler: Lavandula Stoechas çiçekleri,

Doğal kurutma yöntemi ile özenle kuruttuk.

Osmanlı’da kolera tedavisinde kullanılan bu şifalı bitki:

Sedatif – sinirleri yatıştırıcı özelliğiyle de bilinir. Depresyon, anksiyete semptomlarını önler. Kan dolaşımını hızlandırır. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde etkindir.

Kaynamış su dolu bir çay fincanına 3-4 adet çiçek atıp karıştırın. En fazla 3 dk demledikten sonra çiçekleri çıkartarak içebilirisiniz.

  • Hiçbir renklendirici ve koyucu içermez.
  • Tüm ürünlerimiz Urla Bademler Köyü’nde bulunan firmamıza ait Organik Sertifikalı tesisimizde tarafımızdan üret,lmektedir.
  • Üretim Tesisimiz; ISO 9001 – 22000 – 10002 – FDA – USDA – EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip Urla Yarımadası’nın örnek bir işletmesidir.
preloader