Hiç Zeytin Ormanı’ndan Urla’nın Kahvaltı Sofrasına

Urla’da altmış bin zeytin ağacı ile ormandan tabağa konsept hizmeti veren Hiç Lokanta, yeni dönemde hafta sonlarına özel Urla Kahvaltısı ile bölgenin gastronomik zenginliğini sofraya taşıyor.  Ormandan tabağa bir gastronomi hikayesi ve seramik sofra aksesuarları koleksiyonu sunan Hiç, gıdanın geleceğini bütünsel ve sürdürülebilir bir yaklaşımla yeniden yorumluyor. Urla’nın tüm bio-çeşitlilliğini yaşatmak ve daha görünür kılmak kaygısıyla 12 ay hasat yapan Hiç Ekibi; Hiç Lokanta’da tüm bu çeşitliliği “Yeni Urla Mutfağı” adı altında gerçek bir lezzet deneyimi yaşatarak sunuyor ve yerel mutfak mirasınının geleceğe aktarılmasında rol oynuyor.

Hiç, 2021 yaz döneminde Yeni Urla Mutfağı konsepti ile oluşturduğu menüsüne ormandan malzemelerini de kullanarak sunduğu Urla Kahvaltısı’nı da ekledi. Urla Kahvaltısı’ndaki her detaya lezzet katan baş kahraman ise Hiç Zeytinyağı. New York International Olive Oil Cometition NYIOOC Silver Medail, İtalya L’Orciolo D’Oro Kalite Ödülü, İtalya Olio Officina Olive Oil Packaging Mansion Award, Japan Olive Oİl Competition JOOP gibi ödülleri toplayan Hiç Zeytinyağı, Hiç Lokanta kahvaltısına Urla’nın lezzetini, tazeliğini ve kokusunu katıyor.

Hiç Lokanta’nın genç ve yaratıcı şefi Ekin Kün, Urla Kahvaltısı’nda Urla malzemelerini misafirlerini şaşırtacak şekilde kullanıyor. Kahvaltıda haşlama Urla otları, Bergama tulum peyniri gibi tanıdık tatlar olmasının yanında leblebili zeytinli siyah muhammara ve kopanisti peynirinin kavun ile birlikteliği misafirlere yeni bir kahvaltı deneyimi sunuyor. Bölgede öne çıkan ve sınırlı üretimi yapılan Armola peyniri de mutlaka tatmanız gereken peynirlerden. Reçeller de tabii ki Hiç Ormanı malzemeleri ile Hiç Lokanta’da yapılmaktadır. Karabaş lavantası reçeli’ni Hiç Lokanta Urla Kahvaltısı’nda tadabileceğiniz gibi Hiç Dükkan’dan da satın alabilirsiniz. Urla Kahvaltısı’na Ekmek Ve Pasta Şefi Burçin Aksoy’un zeytinyağlı biberiyeli puf ekmekleri ile yenilebilen otlarla soğuk sıkım olarak hazırlanan Semizotu, Silken ve İncir yapraklı limonatalar eşlik ediyor.

Hiç markaları, deneyimlerini ve hizmetlerini takip etmek için instagram’da @hicurla, @hicceramics ve @urlacookingclass’ı takip edebilirsiniz.

ceren@hicoliveoil.com

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

preloader