Urla’da zeytinden gıda tasarımına bir yolculuk: Hiç Seramik

Hiç, Urla’da altmış bin zeytin ağacına sahip organik sertifikalı ormanı ile gıdanın geleceğini ormandan tabağa bir bütün olarak gastronomi deneyimi ile tasarlıyor. Bu deneyimin bir parçası da Hiç Urla markalarından biri olan: Hiç Seramik. Doğanın yalınlığının yansıması olan Hiç; mahsulü zeytin, zeytinyağı, altın otu, karabaş otu, dağ çileği gibi onlarca bitkiyi bize sunuyor. Ormandan tabağa hikayesi ve içine konan seramiği ile Urla’da gıdanın geleceğinin bir bütün olarak sunumu diyebiliriz. Hiç Zeytin Ormanı, Hiç Zeytinyağı, Hiç Lokanta, Hiç Seramik, Hiç Dükkan ve Urla Cooking Class ile geleceğin gıdası ve bölgenin geleceği için çalışan örnek bir marka.

Hiç Seramik

Hiç Seramik, zeytin ormanından başlayıp, gıda tasarımına uzanan bir yolculuğun eseri. Özgün parçalardan oluşan seramik koleksiyonumuz emek, tasarım ve kalitenin birleşimini yansıtıyor. Hiç Seramik, zeytinyağı deneyimini eşsiz ve zamansız kılarken tarih boyunca Urla’da üretilip seramiklerde saklanarak dünyaya ihraç edilen zeytinyağının hikayesini de günümüze taşıyor.

Hiç Seramik, Hiç Urla’nın kurucusu Duygu Özerson Elakdar’ın 2018 yılında Hiç Lokanta’yı kurmaya karar vermesi ile ilk nefesini alıyor. Gıda deneyimi için gıda sunum araçlarının da deneyim ile bir bütün olması gerekliliği, lokantada kullanılacak tabakları kendilerinin tasarlayıp üretmesi ile tutkulu bir yolculuğa çıkılmış oluyor. Tüm koleksiyonunu Urla’daki atölyesinde üreten Hiç Seramik’in her parçasında zamansızlık hissini yakalayabilirsiniz.

Hiç Seramik Ekibi

Odağında gıda tasarımı olan Hiç Seramik, kurucusu Duygu Özerson Elakdar liderliğinde her biri seramik bölümü mezunu 3 genç sanatçının el izlerini taşıyor. Emre Aydos, Derya Deniz, Betül Yanık ile birlikte tüm seramik tasarımlarını ve üretimlerini Urla bulunan atölyelerinde gerçekleştiriyorlar. El yapımı ürünlerin değerini sunumlarına taşımak isteyen Duygu Özerson Elakdar için büyük bir tutku ve hobi olan seramik; lokantanın ihtiyaçlarına ve menü değişimlerine uyum sağlayan, yeniliğe açık rahat şık ve kullanışlı her biri eşsiz olan el işi parçalardan oluşuyor.

Hiç Seramik satış noktalarımız:

Hiç’in birbirinden eşsiz el yapımı seramikleri, kendi atölye, lokanta, e-ticaret sitesinde ve tasarım ürünler ile öne çıkan satış noktalarında seramik tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Hiç Seramik, Ocak 2021 itibari ile İstanbul’da Harvey Nichols ve Brandroom mağazalarında da satışa sunuldu. Bu mağazalarda Hiç Seramik koleksiyonundan Kırmızı, Zeytin Orman, Kara, Kar serilerinin üçgen setlerini, bardak ve bardak altı serilerini bulabilirsiniz. İstanbul’da ayrıca Halt İstanbul; Alaçatı’da Gu Design ve Beymen Mağazalarında Hiç Seramik koleksiyonumuzu bulabileceğiniz satış noktalarımızdan. Local Makers ve Hipicon online satış platformlarında da Hiç Seramik koleksiyonumuza ulaşabilirsiniz.

Hiç Seramik ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmek için instagram’da @hicceramics adresimizi takip edebilir veya www.hicoliveoil.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ceren@hicoliveoil.com

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

preloader