Organik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 500 ml-Siyah Silindir Şişe

 410,00 KDV dahil

Urla’nın kendisine has yoğun enginar ve çağla badem aromasına sahip dengeli Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı. –
500 ml Siyah Silindir Cam Şişesinde.

Hasat Dönemi: 2023 – 2024

239 adet stokta


Hiç Avantajlar
Stok kodu: BSS01-3-1-1-1 Kategoriler: ,

Urla’nın kendisine has yoğun enginar ve çağla badem aromasına sahip dengeli Erken Hasat Naturel Sızma Zeytinyağı. – 500 ml

New York International Olive Oil Competition- Olive Oil Times Gümüş Madalya (2020)

Olio D’Oro Milano IOOC İtalya Kalite Ödülü (2020)

Le Forme Dell’Olio Italya Zeytinyağı Ambalaj Tasarımı Ödülü ( 2020)  

Hasat Dönemi: 2023 – 2024

Hasat yeri: Urla, Bademler Köyü, Hiç Zeytin Ormanı. 2400 dönüm alan içerisinde 60.000 zeytin ağacını barındıran, Urla Yarımadası’nın en büyük ve tek Organik Sertifikalı zeytinliğidir.

Hasat Yöntemi: Zeytin Ormanı %30-40 eğimlerde bakir doğaya sahip hasat şartları çok zor olan bir alan. Alanımız, modern hasat makineleri için elverişli olmadığından zeytinlerimizi %90 elle hasat etmekteyiz.

Zeytin Cinsi: Ayvalık Zeytin cinsi

650+ polifenol değeri

% 0.1 – 0.3 Serbest Oleik Asit Oranı

Üretim Tesisimiz:

Urla Bademler Köyü’nde bulunan Avrupa/ EU Organic ve  TÜRKİYE ORGANİK SERTİFİKALI kendi üretim tesisimizde İtalyan marka son teknoloji makinelerde zeytinlerimizi tam olgunlaşmadan erken hasat ederek, aynı gün içerisinde soğuk sıkım işliyoruz. Aynı gün zeytinyağına dönüşen mahsulümüzü filtreledikten sonra 12 ay boyunca sabit 16 C ° iklimlendirilen modern depomuzda krom nikel tanklarda hava ile irtibatı kesili olarak güvenle saklıyoruz.

Tesisimiz: ISO 9001 – 22000 – 10002 -EU ve TC ORGANİK sertifikalarına sahip bölgemizin örnek bir işletmesidir.

` Hiç Erken Hasat` tazeliğini en uzun süre koruması için ışık almayacak şekilde cam şişesinde size ulaşacak ve damlalıklı tıpası zeytinyağını rafta ve açıldıktan sonra tükenene kadar hava, ışık ve ısıdan koruyacaktır. Böylece bu özel ürün şişeye girdiği ilk günkü tazeliğini son kullanıma kadar koruyacaktır.

NOT: Damlalık bazen şişenin içinde kalabilir. Bu durumda kapağı kapatın ve üzerine “tık” sesi gelene kadar hafifçe bastırın. Kapağı tekrar açtığınızda tıpa dışarı çıkacaktır.

Neden Erken Hasat?

Olgun zeytinlerin hasadında 4kg zeytine 1 lt yağ verim alınırken, erken hasatta bu verim 9kg /1lt olarak düşmektedir. Çünkü zeytin meyvesi henüz siyaha dönmektedir ve yağ hücreleri optimumda oluşmamıştır. Ancak; Erken hasat dönemde elde edilen yağda Bio-aktif fenoller ( antioksidanlar), Oleik asitler ( vücudumuzun enerji almak için kullandığı yapı taşları), oleochantal ( anti-enflamatuar bileşenler) ve tabii ki uçucu bileşenler olan aromalar en üst seviyededir. Zeytinyağından sağlığımız ve damak zevkimiz için alabileceğimiz faydanın en üst seviyede olduğu dönem bu nedenle Erken Hasat Dönemidir.

Yüksek Kalite Zeytinyağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Anti- enflamatuar, antimkrobiyel, antioksidan, hücre yenileyici, yaşlanma karşıtı.

Hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, diyabet ve kanser gibi hastalıklar üzerinde potansiyel yararlı etki

Alzheimer ve bunama gibi yaşlanmaya bağlı oluşan hastalıklar üzerine koruyucu etki

Sinir sistemini koruyucu

Kolesterol ve kan basıncını düşürme

Kullanım Önerilerimiz:

Tüm bu etkilerden faydalanmak için en iyi kalite zeytinyağını çiğ tüketmeliyiz. Yani: ılık yemeklerin üzerine veya salata ve kahvaltılarda. Ancak bu şekilde tüm besin ve sağlık değerlerini bir lezzet şöleni gibi sunar size zeytinyağı.

Tadım Notları ve Eşleşme Önerilerimiz:

Ayvalık zeytin cinsinin kendi aroma karakteri olan yeşil elma, çağla badem ve enginar kokularına sahip yoğun acılık ve arkasından gelen yakıcılığa sahip dengeli bir yağdır. Meyvemsilik notu olarak buruna ilk olarak, erken hasadın karakteristik aroması olan “taze kesilmiş çimen” kokusu çarpar.  Izgara balık, salatalar, çiğ veya ızgara sebzeler ve yumuşak peynirlerle uyum içinde tüketilebilir.

Ürün Saklama Koşulları:

Hava, ışık ve ısıdan koruyunuz. Serin ve kuru yerde, ağzı sıkıca kapalı olarak saklayınız. Buzdolabında saklamak yağ asidi kompozisyonlarına zarar vereceğinden tavsiye edilmez. Ürün raf ömrü hasat tarihinden itibaren 2 yıldır.

Şişe Renk Seçimi

,

preloader